وبلاگ کاپرو

۱۳۹۸/۸/۱۲


۱۳۹۸/۸/۱۲


پل طبیعت نمادی از فرهنگ برجسته ایرانی

پل طبیعت نمادی از فرهنگ برجسته ایرانی

۱۳۹۷/۲/۱۹

شهر تهران به دلیل اینکه سال های زیادی به عنوان پاییتخت ایران شناخته می شود، به عنوان یکی از کلان شهرهای مورد توجه در جهان محسوب می گردد. یکی از نمادهای تهران که در سال های اخیر بسیار جلب توجه کرده، پل طبیعت (Tabiat Bridge) واقع در عباس آباد تهران است. این پل را جزء پل های پیاده رو و غیرخودرویی قرار می دهند و این پل با طول 270 مترمربع بزرگ ترین پل پیاده رو در خاورمیانه می باشد که از عرض بزرگراه مدرس گذشته.

بیشتر بخوانید

دورهمی های خانوادگی دلنشین با ساخت آلاچیق

۱۳۹۷/۲/۱۰

در هوای زیبای بهاری خانواده ها معمولا به فکر بیرون رفتن از فضای بسته خانه و گذراندن ساعاتی در طبیعت و در کنار همدیگر می باشند. متاسفانه به دلیل اینکه بیشتر خانه ها در سطح شهرها به صورت آپارتمان هایی کوچک در مجتمع ها می باشد، دیگر بچه ها مکانی برای تفریح کودکانه خود ندارند.
یکی از راه حل ها برای زیباتر کردن محوطه ی حیاط ها و لذت بخش کردن فضای سبز در مجتمع ها و باغ ها استفاده از آلاچیق (Gazebo) می باشد. می توان آلاچیق ها را فضایی دارای سقف در نظر گرفت که از چهار طرف به طور معمول باز بوده و مکانی برای نشستن ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید
دورهمی های خانوادگی دلنشین با ساخت آلاچیق

داشتن آسایش با پنجره های دو جداره

داشتن آسایش با پنجره های دو جداره

۱۳۹۷/۲/۸

با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش آلودگی در سطح شهرها باید به دنبال راهکارهایی برای عدم نفوذ گرد و غبار و ریزگردها و هم چنین آلودگی صوتی به فضای درونی خانه باشیم. یکی از مواردی که برای حل این مسئله مطرح می شود استفاده از پنجره های دوجداره upvc می باشد.
از نکات قابل توجه در استفاده از درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی، صرفه جویی در انرژی است که این مسئله در تمام کشورهای جهان قابل اهمیت می باشد. پروفیل upvc به خاطر ساختار داخل شبکه ای خود مانع بسیار مناسبی برای تبادل هوای بیرون و داخل منزل است. از ویژگی های شیشه های دوجداره کلاف شدن دو شیشه توسط یک اسپیسر و وجود گاز آرگون در آن می باشد. با توجه به ویژگی پنجره های دوجداره، این محصول سبب کنترل سرما و گرما و همچنین مانع بسیار مناسب الودگی صوتی می باشد.

بیشتر بخوانید

استفاده از تکنولوژی پنل های خورشیدی در نما ساختمان

۱۳۹۷/۲/۴

به طور معمول نمای ساختمان ها را بخش مهمی از ساختمان دانسته یا می توان این طور مطرح کرد که مهندسین معمار نمای ساختمان را بخش تاثیرگذار ساختمان از لحاظ زیبایی می دانند. و از دیدگاه مهندسین عمران نما ساختمان از لحاظ مصرف و بهره وری انرژی بسیار حائز اهمیت می باشد.
به طور خلاصه مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان ها را می توان سنگ، کاشی، گرانیت، کامپوزیت، آجر و... معرفی کرد ولی امروزه در ساخت ساختمان ها از طرح های جدیدی استفاده می شود. یکی از جدیدترین مواردی که در جهان در نما ساختمان ها استفاده می گردد پنل های خورشیدی (Solar Panels) است. از پنل های خورشیدی در بسیاری از شهرهای جهان بر کل پشت بام ها، سایه بان های ورودی در و آلاچیق ها در ساختمان ها استفاده می شود. این پنل ها به صورت صفحات مستطیلی به رنگ آبی و سیاه می باشند که سبب توید انرژی پاک می شوند. بر طبق تحقیقات جدید انجام شده پنل های خورشیدی از لحاظ ظاهر و حتی ساختار متفاوت تولید شده که این تغییرات سبب استفاده ی این پنل ها در نما ساختمان ها می شود.

بیشتر بخوانید
استفاده از تکنولوژی پنل های خورشیدی در نما ساختمان

روش های نوین سیستم های سرمایشی

روش های نوین سیستم های سرمایشی

۱۳۹۷/۲/۳

کشورما به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای آب و هوای گرم در فصل تابستان می باشد و مردم در عین لذت بردن از آفتاب تابستانی، نیازمند زندگی در یک ساختمان سرد با تهویه مطبوع می باشند تا گرمای محیط را تحمل کنند بنابراین باید از روش هایی برای سرد کردن محیط استفاده گردد.
در ساختمان های مسکونی و تجاری صرفه جویی در مصرف انرژی با توجه به فضای کل ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد که این خود اهمیت تعمیر و نگهداری مناسب سیستم های تهویه مطبوع را نشان می دهد. کشورهای توسعه یافته به دنبال تکنولوژی های جدید تهویه مطبوع برای کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه ها می باشند. از روش های مورد استفاده سیستم سرمایش از سقف و سرمایش از کف می باشد.

بیشتر بخوانید

خانه‌ای رویایی با چیدمان درست وسایل

۱۳۹۷/۲/۳

هنگامی که یک منزل جدید خریداری می کنیم و یا قصد تغییر دکوراسیون داخلی خانه را داریم به دنبال طرح ها و نقشه های متفاوتی هستیم که بتوانیم خانه ی رویایی خود را بسازیم و اسباب و وسایل خود را به زیباترین شکل چیدمان کنیم. برای این منظور ممکن است تلاش های زیادی انجام دهیم و حتی دچار مشکل شویم و در نهایت هم از نتیجه کار راضی نباشیم.
مباحث علمی امروزه در تمام بخش های زندگی انسان وارد شده است و دیگر مختص بهداشت و سلامت انسان نیست. در حال حاضر از موضوعات و روش های علمی در چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل هم استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
خانه‌ای رویایی با چیدمان درست وسایل

رازهای مراقبت از گلهای آپارتمانی و زینتی

رازهای مراقبت از گلهای آپارتمانی و زینتی

۱۳۹۷/۲/۱

گل و گیاهان زینتی عمدتاً گیاهانی هستند متعلق به مناطق استوایی که با توجه به شرایط اکولوژیکی آن مناطق سازگار شده اند و تکامل یافته اند، از این رو استفاده از آنها در اماکن مسکونی و اداری به عنوان "گیاهان آپارتمانی" مستلزم فراهم نمودن شرایطی است که تا اندازه ای با شرایط اکولوژیکی خاستگاه آنها همخوانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید

۶ فایده شگفت‌انگیز باغبانی که درباره آن نمی‌دانید

۱۳۹۷/۲/۱

لازم نیست برای رسیدن به آرامش به خودتان زحمت بدهید شاید برای شما قابل باور نباشد که روزی چند دقیقه باغبانی می‌تواند به شما کمک کند تا به یک آرامش وصف ناپذیر دست یابید. در اینجا این سوال پیش می‌آید که اکثر ما که از داشتن یک باغ حتی کوچک محروم هستیم، پس چطور می‌توانیم از این نوع آرامش برخوردار شویم.

بیشتر بخوانید
۶ فایده شگفت‌انگیز باغبانی که درباره آن نمی‌دانید

درباره کاپرو

  • کاپرو اولین و بزرگترین مجموعه خدمات تخصصی منزل در ایران است که با تمرکز بر تلفیق فرهنگ خدمات سنتی و نوین سعی نموده است که آسایش و آرامش هم وطنان عزیزمان را مهیا نماید. کاپرو با معنای یاری دهندگی و توسعه این فرهنگ ایجاد شده است. این مجموعه با هدف توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک، به راحتی برای کلیه مشتریان با هر رده سنی و هر نیاز مرتبط با منزل خود با هر ابزار الکترونیکی قابل اتصال به اینترنت قابل دستیابی است.

  • بیشتر بدانید