وبلاگ کاپرو

داشتن آسایش با پنجره های دو جداره

۱۳۹۷/۲/۸
داشتن آسایش با پنجره های دو جداره

با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش آلودگی در سطح شهرها باید به دنبال راهکارهایی برای عدم نفوذ گرد و غبار و ریزگردها و هم چنین آلودگی صوتی به فضای درونی خانه باشیم. یکی از مواردی که برای حل این مسئله مطرح می شود استفاده از پنجره های دوجداره upvc می باشد.
اگر بخواهیم از مزیت های این نوع از پنجره ها صحبت کنیم می توان به این موارد اشاره نمود:
1) به عنوان عایقی برای صدا عمل کرده و به راحتی می توان از مزاحمت های صداهای بیرون خاصی یافت.
2) مانع هدر رفتن انرژی گرمایی در زمستان و انرژی سرمایشی در تابستان می شود.
3) در خصوصیات متریال upvc (Unplasticized Polyvinyl Chloride) گفته شده که طول عمر بالایی داشته و دچار فرسودگی و زنگ زدگی نمی شود.
4) این پنجره ها دارای طرح های گوناگون بوده و برای نصب نیاز به تخریب محل مورد نظر نیست.
از نکات قابل توجه در استفاده از درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی، صرفه جویی در انرژی است که این مسئله در تمام کشورهای جهان قابل اهمیت می باشد. پروفیل upvc به خاطر ساختار داخل شبکه ای خود مانع بسیار مناسبی برای تبادل هوای بیرون و داخل منزل است. از ویژگی های شیشه های دوجداره کلاف شدن دو شیشه توسط یک اسپیسر و وجود گاز آرگون در آن می باشد. با توجه به ویژگی پنجره های دوجداره، این محصول سبب کنترل سرما و گرما و همچنین مانع بسیار مناسب الودگی صوتی می باشد. این پنجره ها مانع ورود گرد و غبار و سایر ریز گرد ها به درون فضا می شوند.
همان طور که گفته شده پنجره های دوجداره upvc دارای طرح های متنوعی هستند که هر یک از این طرح ها ویژگی هایی ئاشته و در قیمت آنها تاثیرگذار می باشد.
1- یکی از ساده ترین مدل ها پنجره ثابت (turn upvc) می باشد که دارای لنگه های ثابت بوده و ارتباطی یا فضای بیرون ندارد. از این نوع پنجره ها می توان در ابعاد بزرگ تر هم استفاده کرد.
2- از انواع دیگر این پنجره ها حالت بازشو تک حالته بوده که بر روی محور عمودی دارای بازشوی 180 درجه هستند.
3- در پنجره های بازشو دو حالته (tilt and turn)، یک حالت بازشو روی محور عمودی و حالت دوم بر روی محور افقی و حدود 20 درجه از بالا است.
4- در مدلی از این پنجره ها به دلیل اینکه فضای داخل خانه اشغال نشود، پنجره بر روی محور افقی و 30 درجه باز و بسته می شود و اسم سایبانی به آن داده شده است. یکی از موارد استفاده از این پنجره ها برای سرویس های بهداشتی می باشد.
5- از مدل های پرکاربرد این نوع پنجره ها حالت کشویی یا ریلی است که برای بازو بسته شدن بر روی ریلی افقی از بالا و پایین حرکت کرده. در این حالت برای باز شدن پنجره فضایی از خانه اشغال نمی شود.
6- به یکی از مدل های این پنجره ها نام پنجره فرانسی یا دولنگه بازشو داده شده است که در این حالت دولنگه ی پنجره در دو محور عمودی مقابل هم باز می شوند.
7- از دیگر محصولات این حوزه ساختمانی، درب های یو پی وی سی است که مشابه پنجره های این حوزه می باشد ولی این در ها دارای دستگیره هایی سوئیچی و قابل قفل شدن از داخل و حتی باز شدن از بیرون می باشند. این درها دارای امنیت بالایی هستند.
یکی از مواردی که در زیبایی ساختمان ها نقش دارد پنجره های آن ساختمان است. معمولا ما در هنگام خرید خانه به دنبال مواردی هستیم که طراحی آنها به صورتی باشد که نورگیر مناسب داشته و نوع و تعداد پنجره ها جذابیت زیادی به فضای خانه بدهد. بر طبق مطالبی که گفته شد رای بهبود شرایط خانه در مصرف انرژی و کاهش آلودگی ها می توان از پنجره های دوجداره استفاده کرد. گاهی برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار می توان تعویض پنجره ها را به عنوان یکی از گزینه های انتخابی دانست.
پنجره ها دارای اشکال و جنس های متفاوتی بوده بنابراین برای تصمیم گیری در انتخاب مناسب ترین گزینه بهتر است با متخصصین این حوزه مشورت شود تا بهترین انتخاب را از نظر قیمت، مسائل زیست محیطی و حفظ آرامش خود داشته باشیم.

ثبت سفارش خدمات بازسازی و تعمیرات ساختمانی کاپرو

درباره کاپرو

  • کاپرو اولین و بزرگترین مجموعه خدمات تخصصی منزل در ایران است که با تمرکز بر تلفیق فرهنگ خدمات سنتی و نوین سعی نموده است که آسایش و آرامش هم وطنان عزیزمان را مهیا نماید. کاپرو با معنای یاری دهندگی و توسعه این فرهنگ ایجاد شده است. این مجموعه با هدف توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک، به راحتی برای کلیه مشتریان با هر رده سنی و هر نیاز مرتبط با منزل خود با هر ابزار الکترونیکی قابل اتصال به اینترنت قابل دستیابی است.

  • بیشتر بدانید