وبلاگ کاپرو

پل طبیعت نمادی از فرهنگ برجسته ایرانی

۱۳۹۷/۲/۱۹
پل طبیعت نمادی از فرهنگ برجسته ایرانی

شهر تهران به دلیل اینکه سال های زیادی به عنوان پاییتخت ایران شناخته می شود، به عنوان یکی از کلان شهرهای مورد توجه در جهان محسوب می گردد. یکی از نمادهای تهران که در سال های اخیر بسیار جلب توجه کرده، پل طبیعت (Tabiat Bridge) واقع در عباس آباد تهران است. این پل را جزء پل های پیاده رو و غیرخودرویی قرار می دهند و این پل با طول 270 مترمربع بزرگ ترین پل پیاده رو در خاورمیانه می باشد که از عرض بزرگراه مدرس گذشته.
از ویژگی های بارز این پل این است که پل طبیعت تنها مسیری برای پباده روی و اتصال دو بوستان نیست بلکه فضایی برای مردم جهت گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده و توقف در کافی شاپ ها، رستوران ها و... است.
پل طبیعت به سرعت در بین مردم دارای محبوبیت گشت زیرا هرکسی که بر روی این پل قدم می گذارد محال است که شیفته ی زیبایی و جذابیت های این پل و حتی دورنمای آن نشود. از دیگر جذابیت های این پل اتصال دو پارک زیبای تهران به نام های بوستان طالقانی در شرق و پارک آب و آتش در غرب است.
طراح جوان و با استعداد پل طبیعت خانم لیلا عراقیان می باشد که با طراحی این پل توانسته یکی از بزرگ ترین آرزوهای خود یعنی ایجاد فضایی دلنشین برای رفت و آمد و توقف مردم ایجاد کند.
پل طبیعت با ساختار منحنی روی سه ستون بنا شده که دارای ورودی های گسترده و در سه طبقه می باشد. این پل با مساحت 7000 مترمربع دارای 720 متر فضای سبز و 480 متر فضاهای فرهنگی و تفریحی، رستوران و کافی شاپ می باشد. متراژ طبقه ها به صورت، طبقه اول 1450 متر مربع، طبقه دوم 2870 مترمربع و طبقه سوم 571 متر مربع است.
پل طبیعت (Tabiat Bridge) در مهرماه سال 2014 به عنوان نماد سوم تهران افتتاح گردید.
در کنار بررسی این پل زیبا جا دارد از دو پل معروف ایران که کاملا در جهان شناخته شده هستند و سبب الهام بسیاری از معماران گشته اند صحبت نمود. این دو پل همان سی و سه پل و پل خواجو واقع در اصفهان هستند.
سی و سه پل را به عنوان یکی از معروف ترین طرح های زمان صفوی در نظر می گیرند. این پل به دستور شاه عباس اول در سال 1602 با مصالح سنگ و آجر بنا گردید. نام این پل را براساس تعداد طاق های آن نام گذاری می کنند.
از ویژگی های پل خواجو این است که دارای 24 دهانه بوده و هریک، از مکعب هایی به دقت تراش خورده ساخته شده است. پل خواجو به عنوان نمادی از فرهنگ ایران شناخته شده و بسیاری از فرهیختگان ایرانی در وصف این پل اشعار و مطالبی نوشته اند.
با بررسی بیشتر نمادها و ساختمان ساخته شده در ایران می توان به فرهنگ غنی ایران پی برد و وظیفه ی تحصیل کرده های کشور حفظ این آثار و ساخت بناهای جدید و زیبا برای بیشتر مطرح کردن ایران در زمینه ی ساخت و معماری است.

ثبت سفارش خدمات بازسازی و تعمیرات ساختمانی کاپرو

درباره کاپرو

  • کاپرو اولین و بزرگترین مجموعه خدمات تخصصی منزل در ایران است که با تمرکز بر تلفیق فرهنگ خدمات سنتی و نوین سعی نموده است که آسایش و آرامش هم وطنان عزیزمان را مهیا نماید. کاپرو با معنای یاری دهندگی و توسعه این فرهنگ ایجاد شده است. این مجموعه با هدف توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک، به راحتی برای کلیه مشتریان با هر رده سنی و هر نیاز مرتبط با منزل خود با هر ابزار الکترونیکی قابل اتصال به اینترنت قابل دستیابی است.

  • بیشتر بدانید