وبلاگ کاپرو

خانه‌ای رویایی با چیدمان درست وسایل

۱۳۹۷/۲/۳
خانه‌ای رویایی با چیدمان درست وسایل

هنگامی که یک منزل جدید خریداری می کنیم و یا قصد تغییر دکوراسیون داخلی خانه را داریم، به دنبال طرح ها و نقشه های متفاوتی هستیم که بتوانیم خانه ی رویایی خود را بسازیم و اسباب و وسایل خود را به زیباترین شکل چیدمان کنیم. برای این منظور ممکن است تلاش های زیادی برای پیدا کردن ایده های جدید انجام دهیم و حتی دچار مشکل شده و در نهایت هم از نتیجه کار راضی نباشیم.
مباحث علمی امروزه در تمام بخش های زندگی انسان وارد شده است و دیگر مختص بهداشت و سلامت انسان نیست. در حال حاضر از موضوعات و روش های علمی در چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل هم استفاده می شود. بسیاری از افراد برای داشتن اطلاعات در این زمینه، دوره های تخصصی و تحصیلات دانشگاهی را می گذرانند.
گاهی برای چیدمان و دیزاین منزل و محل کار خود ایده هایی داریم که در اجرا نتیجه ی خوبی نداشته و حتی با بودجه ما هماهنگی ندارند. در ابتدا بهتر است کل فضای خانه به صورت خالی در نظر گرفته شود و بعد طراح ایده هایی با توجه به خواسته ی شما و اصول علمی ارائه دهد.
بعضی از افراد به دنبال تغیرات کلی در خانه و محل کار خود هستند، به طور مثال برداشتن یک دیوار از فضا و یا اضافه کردن فضاهایی دیگر به خانه که در این حالت حتما طراح محیط را از نظر تامین انرژی، محل قرارگیری زمین خانه، متراژ فضا، چشم انداز خانه و ... بررسی می کند. در بعضی موارد کارفرما در نظر دارد فقط با چیدمان درست وسایل خانه، فضایی رویایی و آرامش بخش داشته باشد.
در چیدمان و دیزاین منزل یکی از نکات مورد توجه بررسی فضاهای غیرضروری و استفاده درست از آنهاست. کارشناسان دکوراسیون داخلی در چیدمان به اصول فنگ شویی و آرامش بخشی فضا و در عین حال جذابیت آن توجه می کنند. به طور مثال از نکات قابل توجه محل صحیح قرارگیری وسایل و هم چنین ایجاد هماهنگی رنگی در فضای خانه و محل کار می باشد. اگر به رعایت اصول علمی و لذت بردن از فضای منزل و محل کار اهمیت می دهیم، می توان قبل از خرید وسایل و بعد در چیدمان آنها با متخصصین این حوزه مشورت کنیم. گاهی یک نکته ساده مثل استفاده از پرده ی مناسب که جنس و رنگ آن هماهنگ با فضا باشد، در مصرف انرژی و زیباسازی پذیرایی یک خانه بسیار موثر می باشد.
چند ایده ی ساده برای تغییر فضای منزل:
1- استفاده از رنگ های آرامش بخش مثل سفید در فضای پذیرایی و نشیمن به دلیل اینکه این رنگ فضا را روشن و بزرگ تر نشان می دهد و بعد با استفاده از یک رنگ گرم در بعضی وسایل شادابی و جذابیت را تقدیم خانه خود خواهیم کرد..
2- یکی از تغیرات بزرگ در دکوراسیون داخلی می تواند تعویض وسایل آشپزخانه مثل شیر و سینک و یا کابینت ها و استفاده از رنگ ها و جنس های مناسب در این فضا باشد.
3- در خرید اسباب و وسایل خانه باید به متراژ فضا توجه شود. گاهی با خرید بیش از اندازه، منزل خود را شلوغ می کنیم و دیگر زیبایی در چیدمان نخواهیم داشت. بهتر است در خرید تعادل رعایت شود.
4- یکی از تغییرات موثر و چشم گیر در دکوراسیون داخلی می تواند طراحی و اجرا ایده هایی برای دیوار پشت تلوزیون باشد که امروزه سبک های جدیدی برای این بخش اجرا می شود.
اگر می خواهید برای تغییر دکوراسیون داخلی و دیزاین خانه و محل کار خود جدیدترین طرح ها را با مناسب ترین هزینه اجرا کنید بهتر است با متخصصین این حوزه مشورت کنید و کار را به آنها بسپارید.

ثبت سفارش خدمات طراحی دکوراسیون داخلی کاپرو

درباره کاپرو

  • کاپرو اولین و بزرگترین مجموعه خدمات تخصصی منزل در ایران است که با تمرکز بر تلفیق فرهنگ خدمات سنتی و نوین سعی نموده است که آسایش و آرامش هم وطنان عزیزمان را مهیا نماید. کاپرو با معنای یاری دهندگی و توسعه این فرهنگ ایجاد شده است. این مجموعه با هدف توسعه فرهنگ تجارت الکترونیک، به راحتی برای کلیه مشتریان با هر رده سنی و هر نیاز مرتبط با منزل خود با هر ابزار الکترونیکی قابل اتصال به اینترنت قابل دستیابی است.

  • بیشتر بدانید